Akukeskus Käivitusabi

Kuidas käivitada autot käivitusjuhtmeid ("krokodille") kasutades

Veenduge, et käivitava ja käivitatava auto pardapinge on samasugune (12V või 24V).
Lülitage mõlemal autol välja võimalikult palju tarbijaid.
Juhtmete ühendamisel ühendage esmalt plusskaabel (punane) käivitava ja käivitatava auto plussklemmidega (plussklemmid on punase värviga tähistatud).
Seejärel ühendage miinuskaabel esmalt käivitava ja seejärel käivitatava auto miinusklemmidega.

Veenduge, et käivitusjuhtmete ühendus klemmidega oleks hea. Kui klemmid on oksüdeerunud, puhastage neid terava esemega. Abiks on ka klemmile asetatud "krokodilli" edasi-tagasi pööramine.
Käivitusklemmid võivad mõnedel autodel olla välja toodud nt. mootoriruumi. Sellisel juhul ühendage käivituskaablid nende klemmide, mitte aku külge. Vajadusel uurige auto kasutusjuhendist käivitusklemmide või aku paiknemise kohta.

Käivitage abistava auto mootor ja laske sellel tühikäigul töötada. Kui abistatava auto aku on väga tühi, on kasulik viie või enama minutiline laadimine abistava auto generaatorilt.
Käivitage abistatava auto mootor.

Ühendage käivitusjuhtmed lahiti paigaldamisele vastipidises järjekorras (alustage miinusjuhtmest).
Enne abistatava auto mootori väljasuretamist laske sellel mõnda aega töötada, veel parem on teha vähemalt paarikümneminutiline sõit aku laadimiseks.

Soovitav on kontrollida pärast käivitusabijärgset sõitu aku laetuse taset (kui akul on vastav indikaator, siis peab see olema rohelist värvi). Kui indikaator on valget värvi või indikaatori puudumisel on kahtlus, et aku on tühi, tehke pikem sõit või laadige akut täiendavalt akulaadijaga.
Kui indikaatorit pole või tühja akut pole võimalik ise täiendavalt laadida, pöörduge autoremonditöökotta või akude müügi ja hooldusega tegelevasse ettevõttesse, et vältida käivitusprobleeme järgmisel külmal hommikul.

 

Meil on pakkuda ka kompaktne stardiabi seadeldis Startbooster Professional 12v 2500A. Seade  kaalub vaid 8kg ja sisaldab spetsiaalset eriti  suurt voolutugevust andvat AGM tüüpi akut. Seade sobib ka mitmesuguste 12V elektriseadmete toitmiseks voolutugevusega kuni 20A (võimsus kuni 240W)

Selline nn. käivituskohver sobib hästi neile, kellel on palju sõiduked, millega sõidetakse vähe (nt. kasutatud autode müügiplatsid). Seade toimib igasugustes ilmastikutingimustes (vihm, lumi, külm)

Seadet pakume hinnaga 12V Hind:295.-eur   ja  12V/24V Hind:650.-eur

Last Updated on Monday, 01 February 2016 10:54